Jääkiekon SM-liigaan valmistautuvien KooKoon ja Mikkelin Jukurien välisiin harjoitusotteluihin on jouduttu tekemään lisää muutoksia vallitsevan koronatilanteen takia.

Kouvolalaisseura tiedotti jo aiemmin, että KooKoon ja Mikkelin Jukurien välinen torstaille 17. syyskuuta Mikkeliin suunniteltu harjoitusottelu on peruttu.

MAINOS - SISÄLTÖ JATKUU ALLA

– Nyt myös tiistaille 22. syyskuuta suunniteltu harjoitusottelu KooKoo-Jukurit on peruttu. Ottelu piti pelata Kouvolassa Lumon Areenalla viikon päästä, KooKoo tiedotti tiistaina verkkosivuillaan.

KooKoo ja Jukurit kuitenkin kohtaavat preseasonilla kerran, sillä joukkueet ovat sopineet harjoitusottelusta, joka pelataan lauantaina 26. syyskuuta Mikkelissä klo 17.00.

Lähde: KooKoo

LUE MYÖS: Näkökulma: Nyt iskee totuuden hetki – Toistuuko syksyn 2013 kauhuskenaario? (FutisUutiset.fi)