
Ranskalaisen keskikenttäpelaaja Paul Pogban, 28, sopimus päättyy Manchester Unitedin kanssa tämän kauden jälkeen. Uutta diiliä ei ole nähtävästi tulossa ja Pogba yhdistetäänkin nyt vahvimmin Juventukseen.
Pogba tienaa ManU:ssa noin 15 miljoonan euron vuosipalkkaa. Seuraava sopimus ei kilauta enää tilille vastaavaa summaa, oli seura sitten mikä tahansa.
Italialainen jalkapallotoimittaja Rudy Galetti tietää kertoa, että Juventus on tarjonnut Pogballe sopimusta, jossa hänen vuosipalkkansa olisi 9 miljoonaa euroa. Mahdollisten bonusten myötä palkka voisi noustava kolmella miljoonalla.
Pogba pelasi Juventuksessa vuodet 2012-2016 ennen siirtymistään Manchester Unitediin. ”Vanhan rouvan” päävalmentaja Massimiliano Allegrin on kerrottu liputtavan Pogban paluun puolesta.
Lue myös:Lehti: Rahassa kylpevä Valioliigan seura on iskenyt katseensa Chelseaan