Manchester Cityn on väitetty valmistelevan Barcelonalle sensaatiomaista tarjousta keskikenttätähti Pedristä, 22. Espanjalaismedian mukaan Man City olisi valmis lyömään Pedristä pöytään 120 miljoonaa euroa.

Barcelona on tehnyt nyt päävalmentajansa Hansi Flickin suulla lopullisesti varsin selväksi Citylle, että tarjouksen tekemistä on turha edes harkita. Pedri ei ole myynnissä mistään hinnasta.

MAINOS - SISÄLTÖ JATKUU ALLA

– Minulle Pedri on nyt maailman paras keskikenttäpelaaja. On ilo nähdä hänen pelaavan, hän on fantastinen…hän on uskomaton pelaaja, Flick hehkuttaa.

Pedri on hänkin vannonut uskollisuuttaan Barcelonalle. Pedri veti tammikuussa nimensä kesään 2030 ulottuvaan jatkosopimukseen.

Pedri on viimeistellyt tällä kaudella viisi maalia 44 ottelussa.

LUE MYÖS: Näkökulma: Näin TPS:n mieli muuttui – joulukuun tiedotteessa oli irvokasta tekstiä (KiekkoUutiset.fi)