Mick Schumacher palaa vielä tämän kauden aikana F1-sarjan kisakuljettajaksi, jos Mercedeksen tallipäällikkö Toto Wolff saa tahtonsa läpi.
Sport1 uutisoi Wolffin pyrkivän taivuttelemaan Williamsin tallipäällikköä James Vowlesia kiinnittämään Schumacher, jos F1-tulokas Logan Sargeant korvataan kesken kauden.
Sargeant ei ole saavuttanut vielä pistettäkään ja Williamsin on kerrottu antaneen hänelle tiukan varoituksen kolmen seuraavan, Imolassa, Monacossa ja Barcelonassa ajettavan GP:n osalta: tulos tai ulos.
Schumacher joutui lähtemään viime kauden jälkeen Haas-tallista, eikä hänelle löytynyt sen jälkeen kisakuljettajan töitä.
Schumacher työskentelee meneillään olevalla kaudella Mercedeksen vara- ja testikuljettajana. Williams kilpailee Mercedeksen voimanlähteillä.
Lue myös:F1-sarjan tämän viikon tulikuumin huhu ammuttiin alas