
Williams-tallin uskotaan pian ilmoittavan, että tallin toista autoa kaudella 2025 ajaa Carlos Sainz.
Myös Valtteri Bottas on keskustellut Williamsin kanssa sopimuksesta. Sainz on viemässä tallipaikan suhteen kuitenkin voiton.
Sainzin väitetään valinneen Williamsin siksi, koska uskoo siihen enemmän kuin Audiin. Williams on saanut valtavasti investointirahaa,
– Investoimme tähän tiimiin kymmeniä ellei satoja miljoonia, jotta tiimi nousee takaisin menestykseen. Olemme tehneet useita merkittäviä rekrytointeja ja se antaa minulle syyn uskoa, että menemme eteenpäin, kommentoi Williamsin tallipomo James Vowles F1:n haastattelussa.
Alexander Albon jatkaa Williamsilla ensi kaudellakin. Sainz antanee hänelle vahvaa haastetta.
– Meillä tulee olemaan yksi parhaista kuljettajakaksikoista. Kun sellainen on, rupeamme saavuttamaan tavoitteitamme, kommentoi Vowles.
Lue myös:Mitä ihmettä, F1-talli Red Bull? – ”Hankkiutukaa eroon siitä kaverista”