KonkarijääkiekkoilijaLeo Komarovon edelleen ilman seuraa ensi kaudeksi, mutta vaihtoehtoja hänellä riittää.
Kokenutta Komarovia on huhuttu vahvasti kesän aikana muun muassa HIFK:n riveihin, mutta muitakin halukkaita hänen perässään on.
Olli Jokinenpaljasti maanantainaIltalehdelle, että Komarov on myös hänen valmentamansa Mikkelin Jukurien kiikarissa.
– Haluamme hänet. Ollaan siinä porukassa, joka ”Leksan” haluaa. Olemme jättäneet tarjouksen. Mielestämme Liigan mittapuulla ihan hyvän tarjouksen, Jokinen paljastiIltalehdelle.
– Uskon, että Leksa pystyy pelaamaan kärkiketjuissa meillä. Hän toisi kokemusta ja johtajuutta koppiin, Jokinen jatkoi.
Komarov olisi Jukureilta kova naaraus. Hän on pelannut lähes 500 ottelua NHL:ssä ja KHL:ssäkin pelejä on kertynyt yli 200. Viime kauden Komarov pelasi Ruotsin pääsarjan Luulajassa.
Lue myös: Suomalainen NHL-kiekkoilija teki jättisopimuksen – sinetöikö tämä keskustelu siirron?
































