Helsingin IFK on kasannut ensi SM-liigakaudeksi ainakin paperilla todella kovan nipun ja nyt siihen saattaa hyvinkin tulla vielä yksi kova palanen lisää.

KulttipelaajaLeo Komarovon edelleen ilman seuraa ja miettii nyt eri vaihtoehtoja.

Komarov vahvisti tiistainaIltalehdelle, että niin Suomi kuin myös ulkomaat ovat edelleen vaihtoehto.

Komarov pelasi viime kaudella Ruotsin Luulajassa. Komarov totesi IL:lle, että tulevan kauden osoite määräytyy myös perheen toiveiden mukaan.

Komarov pitää perheineen majaa pääkaupunkiseudulla, joten HIFK olisi ainakin siinä mielessä hyvä vaihtoehto.

– Se olisi kiinnostava vaihtoehto. Se on lähellä, Espoossa asuva Komarov sanoi Iltalehdelle.

Sport Contentinsaamien mukaan HIFK ja Komarov ovat ainakin jossain vaiheessa neuvotelleet sopimuksesta, mutta ratkaisua ei ole vielä ainakaan syntynyt.

Teksti: Ville Hirvonen

Linkki Iltalehden juttuun

Lue myös: Yksi iso pelaajakauppa ja pienempiä kaloja – tällaisia sopimuksia NHL:ssä on viime päivinä tehty

LUE MYÖS: Salaisuus julki: Nooralotta Neziri astui esiin Ylellä (UrheiluAreena.fi)