NHL-seura Columbus Blue Jacketsissa on kuohunut sen jälkeen, kun joukkueen tähtipelaaja Patrik Laine heitettiin katsomoon.

Columbuksen päävalmentaja Pascal Vincent teki kovan ratkaisun ja jätti Laineen kokonaan kokoonpanon ulkopuolelle, kun Columbus kohtasi Philadelphia Flyersin.

MAINOS - SISÄLTÖ JATKUU ALLA

Laineen penkitys ei Columbusta juuri auttanut, sillä Flyers murjoi sen 5-2-lukemin.

Nyt Laine on itse avannut suunsa kohtelustaan ja mikään ei jäänyt epäselväksi.

– Tämä on varmaan nöyryyttävintä, mitä minulle on koko urani aikana tapahtunut, Laine latasi toimittaja Aaron Portzlinen mukaan.

– En ole tyytyväinen ja he tietävät sen. Mutta tämä on, mitä se on ja asia on nyt loppuunkäsitelty, Laine jatkoi.

Laine on ollut ison osan NHL-kaudesta loukkaantuneena. Suomalainen on pelannut vain yhdeksän ottelua ja tehnyt niissä tehot 2+1.

Lue myös: NHL-toimittaja ihmetteli Patrik Laineen kohtelua – ”Tuo sattuu”

https://twitter.com/Aportzline/status/1727021846749696202

LUE MYÖS: Analyysi: Colorado Avalanche paria kauppaa vaille valmis Stanley Cup -mestari (Siniviiva.fi)