Berner Zeitung uutisoi myöhään torstaina ikäviä uutisia suomalaispuolustaja Ville Pokasta, 29. Pokan polvi oli leikattu torstaina.

MM- ja olympiakultaa saavuttaneen Pokan pelit on näillä näkymin pelattu SC Bernissä, jossa hän on lainalla EHC Biel-Biennestä.

MAINOS - SISÄLTÖ JATKUU ALLA

Berner Zeitungin mukaan Pokalla on edessään 4-6 viikon mittainen toipilasjakso. Pokan lainadiili päättyy tammikuun lopussa.

Pokka pelasi Bernissä neljä ottelua, ennen kuin leikkauspöytä kutsui. Hän kirjautti niissä tililleen kaksi syöttöpistettä.

Lue myös:Mikko Rantanen oli tulikuuma – tutkapari teki vielä jotain hämmästyttävämpää: ”Melkoinen saavutus”

LUE MYÖS: Näkökulma: Venäjä ja KHL natisevat todella – edes Putin ei pelastanut Rotenbergiä (KiekkoUutiset.fi)