Ajaxia luotsaava hollantilaisvalmentaja Erik ten Hag on vahvoilla Manchester Unitedin uudeksi manageriksi. Ten Hagin kerrotaan kuitenkin olevan hämillään siitä tavasta, jolla ManU kiireellisen asian kanssa etenee.

Ten Hag esitti viime viikolla ManU:n johtoportaalle näkemyksiään siitä, millaisia visioilla hän lähtisi joukkuetta rakentamaan ja kehittämään. Ten Hag on valmis tarttumaan haasteeseen, mutta hän ei pidä The Mirron-lehden tietojen mukaan siitä vitkuttelusta, minkä hän tuntee kokeneensa seuran taholta.

Lehti uutisoi, että Ten Hag olisi halunnut ManU:lta haastattelun jäljiltä konkreettisen tarjouksen sopimuksesta. Ten Hag, 52, ei ole kuitenkaan saanut odottamaansa.

– Ten Hag on hämmästynyt siitä, että ManU ei ole käynnistänyt virallisia neuvotteluja hänen kanssaan. Rahan ei uskota olevan kynnyskysymys, lehti kirjoittaa.

Ten Hagin kärsivällisyyttä koetellaan näillä näkymin ainakin ensi viikon ajan. ManU:n odotetaan käyvän vastaavat keskustelut vielä argentiinalaisen Mauricio Pochettinon ja espanjalaisen Luis Enriquen kanssa.

Lue myös:Maansuru Italiassa – tähtipelaaja lähestyi raivoissaan olevia faneja: ”Jos haluatte loukata, niin…”

LUE MYÖS: Valioliigan kohupelaaja jälleen otsikoissa – mikä on totuus päihteiden käytöstä? (FutisUutiset.fi)