Jalkapallotähti Robert Lewandowskin agentti Pini Zahavi on matkustanut tänään Müncheniin, kertoo toimittaja Fabrizio Romano.
Zahavin on tänään tarkoitus keskustella Bayern Münchenin seurajohdon kanssa Lewandowskin tilanteesta. Bayernin suurena toiveena on saada tehtyä puolalaisen kanssa jatkosopimus.
Romano tietää kertoa myös, että Barcelona on neuvotellut Lewandowskin siirrosta jo useamman viikon ajan, mutta tuloksetta.
Romano kertoo, että seurojen väliset neuvottelut eivät ole vieläkään tuottaneet minkäänalaista tulosta.
Lewandowski on edelleen Barcelonan ykköskohde siirtomarkkinoilla, mutta ymmärrettävistä syistä Bayern on hyvin haluton myymään puolalaista maalitykkiään. Lewandowskin itsensä on sanottu kuitenkin kaipaavan uutta haastetta uralleen.
Teksti: Ville Hirvonen
Lue myös:Mino Raiola on kuollut
Lue myös:AC Milan voi myydä tähtipelaajansa kesällä – mutta tarttuuko kukaan ihan älyttömään hintalappuun?