Chelsea on vääntänyt Sevillan kanssa jo viime kesästä lähtien kauppaa ranskalaistoppari Jules Koundesta, 23. Juuri nyt näyttää siltä, että Chelsea on jäämässä nuolemaan yhä näppejään.

Espanjalaislehti Mundo Deportivo väittää, että Sevilla on heittäytynyt ahneeksi Kounden kanssa. Hinta olisi hilattu peräti 90 miljoonaan euroon. Se on 20 miljoonaa enemmän, mistä oli puhe vielä jokunen viikko sitten.

Kaiken lisäksi MD uutisoi, että Kounde ei olisi edes halukas siirtymään Chelseaan, jonka päävalmentaja Thomas Tuchelilla on kuumeinen haku päällä joukkueensa puolustukseen.

Kounde liputtaa Barcelonan puolesta. Tosin siirtyminen Barcelonaan 90 miljoonan euron hintalapulla on käytännössä täysi mahdottomuus. Barcalta ei sellaista rahasummaa löydy, eikä toisaalta Sevilla lämpene ajatukselle siitä, että se saisi pari pelaajaa vaihdossa riihikuivan lisäksi.

Koundella on vielä kaksi vuotta sopimusta jäljellä.

Lue myös:HIFK vaarassa ajautua konkurssiin – ”Olemme erittäin vakavan tilanteen edessä”

Lue myös:La Liga tehnyt valituksen UEFA:lle Manchester Citystä ja PSG:stä