JalkapallotähtiNeymarteki PSG:n kanssa vasta viime vuonna uuden jatkosopimuksen, mutta taas kerran brassitähteä huhutaan muualle.

Vahvat tiedot Pariisista kertovat, että Neymar on tyytymätön PSG:ssä ja haluaisi vaihtaa maisemaa.

MAINOS - SISÄLTÖ JATKUU ALLA

Häntä on aiemmin huhuttu useampaankin otteeseen takaisin vanhaan seuraansa Barcelonaan, mutta tällä kertaa näin ei ole.

Sen sijaan Neymarin kohdalla on puhuttu viime aikoina vain Valioliigasta. Jalkapallosivusto90min:nmukaan savua ei ole syntynyt ilman tulta.

Sivusto mainitsee, että Manchester United, Manchester City ja Chelsea ovat näyttäneet tähtipelaajan mahdolliselle siirrolle jo vihreää valoa. Mitään konkreettista tarjousta seuroilta ei kuitenkaan tiettävästi ole PSG:n suuntaan lähtenyt.

Neymar siirtyi PSG:hen Barcelonasta kesällä 2017. Hänestä maksettiin tuolloin ennätyksellinen 222 miljoonan euron siirtosumma.

Teksti: Ville Hirvonen

Lue myös:Brassitähden siirto Tottenhamiin varmistumassa – Spursin toppariosastolle haetaan vahvistusta Barcelonasta

Lue myös:PSG:n jättävä Mauricio Pochettino saa hulppean erorahan

LUE MYÖS: Näkökulma: Yksi Kultaleijonista poistuu Tampereelta – suuntana koti? (LeijonaUutiset.fi)