Chelsealla on kova halu vahvistaa puolustustaan kesän siirtoikkunassa. Seuralla on jälleen yksi huippunimi kiikarissa.

Chelsea on menettänyt tässä siirtoikkunassa jo huippupuolustajatAntonio RüdigerinsekäAndreas Christensenin, joten tarve vahvistuksille alakertaan on ilmeinen.

MAINOS - SISÄLTÖ JATKUU ALLA

Chelsea on tässä siirtoikkunassa yhdistetty jo muun muassaJules KoundeenjaMatthijs De Ligtiinja jälleen seuralla on kiikarissa uusi huippunimi.

Sky Deutschlandtietää kertoa, että Chelsea on iskenyt nyt silmänsä Bayern MüncheninBenjamin Pavardiin.

Pavard on monipuolinen puolustaja, sillä hän pystyy pelaamaan niin laidalla kuin myös topparin paikalla. Pavard on myös jalkapallon maailmanmestari kesältä 2018 Ranskan paidasta.

Teksti: Ville Hirvonen

Lue myös:Jalkapallon iso siirtosaaga etenee – Chelsea nyt piikkipaikalla kilpailussa huipputopparista

Lue myös:Paljastus kulisseista: Manchester Unitedilla ei ole hajuakaan mitä Cristiano Ronaldo tekee seuraavaksi

LUE MYÖS: Näkökulma: Linda Sällström kuuluu vaihtopenkille (FutisUutiset.fi)