Inter Milan on valmis myymään hollantilaispuolustaja Denzel Dumfriesin, 26, Manchester Unitediin, mutta hintapyyntö on ainakin toistaiseksi aivan liian kova.

Italialaismedian mukaan Inter ”kokeilee kepillä jäätä” ja on iskenyt Dumfriesille peräti noin 50 miljoonan euron hintalapun. ManU:n tiedetään kuitenkin olevan kiinnostunut 35 ottelua Hollannin maajoukkueessa pelanneesta Dumfriesista ja tarjous on tuloillaan.

Jos kauppa syntyy, niin Dumfriesin visiitti jää Interissä vain vuoden mittaiseksi. Dumfries siirtyi PSV Eindhovenista viime kesänä Interiin ja hänellä on vielä vajaat neljä vuotta sopimusta jäljellä.

Inter ei ole kuitenkaan onnistunut vielä taloutensa tasapainottamisessa pelaajamyynnillä ja Dumfries lukeutuu siihen nippuun, josta seura on valmis luopumaan.

Lue myös:Thomas Tuchelille harmaita hiuksia Valioliiga-kauden alla – esitti huolensa Chelsea-pelaajien sitoutumisesta

Lue myös:Lähde: Juventus ja Arsenal käyvät neuvotteluja brassitaiturista

LUE MYÖS: Valioliigan kohupelaaja jälleen otsikoissa – mikä on totuus päihteiden käytöstä? (FutisUutiset.fi)