Fiorentina on hylännyt Arsenalin tekemän tarjouksen raamikkaasta serbitopparista Nikola Milenkovicista, 24. 195-senttisen ja 90-kiloisen jässikän ura vaikuttaa jatkuvan Italiassa lukuisista siirtohuhuista huolimatta.

Italialaislehti Corriere dello Sportin tietojen mukaan Fiorentina oli torpannut välittömästi Arsenalin tekemän tarjouksen. Lehdellä ei ole tosin tarkkaa tietoa siitä, millaisen tarjouksen Tykkimiehet löi tiskiin.

Corriere dello Sportilla on sen sijaan tiedossa se hintalappu, jolla italialaisseura on Milenkovicin varustanut. Se on 22 miljoonaa euroa.

Serbian maajoukkueessa 37 ottelua pelannut Milenkovic yhdistettiin aiemmin myös Manchester Unitediin. ManU:n uusi manageri Erik ten Hag sai kuitenkin tahtonsa läpi ja toi argentiinalaistoppari Lisandro Martinezin mukanaan Ajaxista. Se kauppa maksoi ManU:lle noin 60 miljoonaa euroa.

Lue myös:Nyt riitti! Useiden ManU-pelaajien mitta on täyttynyt tuittuilevaan Cristiano Ronaldoon

Lue myös:Oliko tämä Jose Mourinhon kosto Tottenhamille? Torppasi tähtipelaajan siirron

LUE MYÖS: Näkökulma: Liiga sahaa omaa oksaansa, jälleen kerran (Siniviiva.fi)