Loukkaantumista kärsivän Liverpoolin päävalmentaja Jürgen Klopp on vahvistanut, että hänellä on yhä haku päällä joukkueensa keskikentälle torstaina umpeutuvassa kesän siirtoikkunassa. Yksi kandidaateista on itävaltalainen Konrad Laimer, 25.

Laimerilla on enää vajaa vuosi sopimusta jäljellä RB Leipzigin kanssa ja saksalaisseura on valmis hieromaan hänestä kauppaa. Laimerin hintalappu asettunee 30 miljoonan euron pintaan.

Kickerin tietojen mukaan Liverpoolin kiinnostus Laimeria kohtaan kasvoi entisestään viime viikonvaihteessa, kun Bayern München oli tehnyt lopullisen päätöksensä Itävallan maajoukkueessa 24 ottelua pelanneen keskikenttämiehen osalta.

Laimer oli koko kesän FC Bayernin tutkassa, mutta Kicker uutisoi, että saksalaisjätti ei ole enää tekemässä kauppoja piakkoin umpeutuvassa siirtoikkunassa.

Lue myös:Tätä pidetään jo epätoivoisena vetona Cristiano Ronaldon agentilta!

Lue myös:Lehtiväite: ManU:lle on esitetty kaksi jättimäistä vaatimusta – Cristiano Ronaldo liittyy niistä toiseen

LUE MYÖS: Ylen suosikkitoimittaja Anni Jämsä siirrettiin kuin vaivihkaa uuteen tehtävään (UrheiluAreena.fi)