Taistelu Inter Milania edustavasta slovakkitoppari Milan Skriniarista kiihtyy. Media Footin tietojen mukaan vääntöön on tullut mukaan myös Manchester United.

Skriniarin sopimus päättyy tämän kauden jälkeen. Inter haluaisi pitää Skiriniarin riveissään, mutta tämä ei ole ainakaan vielä hyväksynyt tarjousta 7 miljoonan euron vuosipalkasta.

MAINOS - SISÄLTÖ JATKUU ALLA

Skriniar on yhdistetty tähän mennessä tiiviimmin Paris Saint-Germainiin, jonka on kerrottu tarjonneen hänelle 10 miljoonan euron vuosipalkkaa.

Skiriniarin hintalappu tulee asettumaan tammikuussa 35-40 miljoonan euron haarukkaan, mikäli jatkosopimusta Interin kanssa ei synny.

Sen hinnan tiedetään kiinnostavan PSG:n lisäksi ainakin Liverpoolia ja nyt siis myös Manchester Unitedia.

Media Foot uutisoi, että ManU tapaa Skiriniarin edustajat lähipäivinä.

Lue myös:Liverpool ja Chelsea saivat kuulla houkuttelevamman hintapyynnön – se on siitä huolimatta yhä hurja

Lue myös:Nyt se on lähellä toteutumista: Valioliigan seura aikoo maksaa jättisumman pelaajalainasta

LUE MYÖS:  Näkökulma: Joel Armia ja Oliver Kapanen mukaan MM-kisoihin – Patrik Laine olisi rasite (LeijonaUutiset.fi)