Chelsea ei ole saanut tammikuun siirtoikkunassa suuremmin pakkeja käytettyään pelaajahankintoihin jo lähes 220 miljoonaa euroa. Tosin ainakin yhdet pakit ovat jo varmuudella tulleet.

Chelsea hieroo Benfican kanssa vähintään 120 miljoonan megakauppaa argentiinalaisesta keskikenttäpelaajasta Enzo Fernandezista. Chelsea on varautunut siirtoikkunan kalkkiviikoilla toki myös siihen, että kauppaa ei synny.

MAINOS - SISÄLTÖ JATKUU ALLA

Italialainen TMW uutisoi, että Chelsea oli ottanut siltä varalta yhteyttä Inter Milaniin – turhaan.

Lähteen mukaan Inter antoi Chelsealla välittömästi pakit, eikä edes halunnut käynnistää lontoolaisseuran kanssa neuvotteluja Italian maajoukkueessa 42 ottelua pelanneesta Nicolo Barellesta.

Barellan sopimus ulottuu kesään 2026. Hänen arvonsa on noin 70 miljoonaa euroa.

Lue myös:Chelsea on tehnyt taas kauppoja – nyt on luvassa iso yllätys

Lue myös:Teemu Pukki saa brassihyökkääjän rinnalleen

LUE MYÖS: Analyysi: Anaheim Ducks teki luksussopimuksen – avaa mahdollisuuden dynastian rakentumiseen (Siniviiva.fi)