BrassitähtiNeymarotti tulisesti yhteen PSG:n seurajohdon ja joukkuekavereidensa kanssa, kun PSG hävisi Ranskan liigan kärkipelin AS Monacolle.

Tämä käynnisti jälleen huhut Neymarin ympärillä. Niiden mukaan PSG haluaisi eroon tähtipelaajastaan.

Neymar itse kommentoi asiaa maanantain lehdistötilaisuudessa. Hän kertoi, mitä joukkuekavereiden kanssa oikein tapahtui.

– Sellainen kävi. Pieni keskustelu, emme olleet samaa mieltä, Neymar selvitti.

– Mutta rakastan heitä kaikkia. Sitä sattuu joka päivä. Se on kuin tyttöystäväni kanssa, Neymar vertasi.

– Jalkapallo ei ole vain pelkkää rakkautta, ei vain pelkkää ystävyyttä. Kunnioitus on siellä, mutta joskus käydään keskusteluja. Emme ole tottuneet häviämään. Kun niitä sitten tulee, totta kai se häiritsee meitä, Neymar jatkoi.

PSG johtaa edelleen Ranskan liigaa ja on saamassa tähtipelaajansaKylian Mbappenpian takaisin sairastuvalta.

Teksti: Ville Hirvonen

Lue myös: PSG:ssä kuohuu – Neymar myyntiin?

LUE MYÖS: Näkökulma: Poikkeuksellista dominointia HJK:n tehoduolta – Kuka pysäyttäisi Teemu Pukin ja Alex Ringin? (FutisUutiset.fi)