Lazion serbialaisen keskikenttäpelaaja Sergej Milinkovic-Savicin, 28, siirtymistä tämän kauden jälkeen Valioliigaan pidetään jo käytännössä selviönä. Kysyntää ainakin riittää.

Milinkovic-Savicilla on 16 kuukautta sopimusta jäljellä Lazion kanssa. Hän ei ole mediatietojen mukaan halukas jatkodiiliin.

Italialainen Calciomercato uutisoi, että kolme Valioliigan seuraa on lähestynyt Laziota Milinkovic-Savicin agentin Mateja Kezman välityksellä. Tarjoukset olisivat olleet noin 40 miljoonan euron luokka.

Kyseiset kolme seuraa ovat italialaislähteen mukaan Arsenal, Newcastle ja West Ham. Manchester Unitedin kiinnostus olisi puolestaan hiipumassa Milinkovic-Saviciin.

Milinkovic-Savic on pelannut Laziossa vuodesta 2015 lähtien. Hänellä on tilillään 39 ottelua Serbian maajoukkueessa.

Lue myös:PSG:lle valtava takaisku – tähtipelaaja leikkauspöydälle

Lue myös:Taistelu 120 miljoonan euron maalitykistä kiihtyy – ManU ja Chelsea saivat haastajan

LUE MYÖS: Suomen moukaritähdeltä raju tilitys – ”Itkin kisojen jälkeen” (UrheiluAreena.fi)