Arsenal hieroo Lazion kanssa kauppaa serbialaisesta keskikenttäpelaaja Sergej Milinkovic-Savicista, 28, mutta neuvottelut ovat ajautuneet italialaislähteiden mukaan pattitilanteeseen. Kyse on tietenkin rahasta.
Lazion puheenjohtaja Claudio Lotito on valmis tekemään kaupat 50 miljoonalla eurolla, mutta Arsenalin viimeisin tarjous on vielä kaukana siitä. Arsenal on tehnyt Gazzetta dello Sportin tietojen mukaan 35 miljoonan euron tarjouksen.
Lehti kertoo, että pallo on juuri nyt pitkälti Milinkovic-Savicin agentilla, eli Chelsean ex-hyökkääjällä Mateja Kezmanilla. Kezman pyrkii taivuttelemaan Lotitota laskemaan hintapyyntöä.
Milinkovic-Savic in pelannut Laziossa vuodesta 2015 lähtien. Milinkovic-Savicin sopimus ulottuu kesään 2024, mutta hän ei ole halukas neuvottelemaan jatkosta.
Lazio maksaa Milinkovic-Savicille 3,2 miljoonan euron vuosipalkkaa. Arsenal on tiettävästi valmis tuplaamaan sen.
Lue myös:Atletico Madridille dramaattinen voitto La Ligassa
Lue myös:AC Milan pettyi Serie A:ssa – Zlatan kohtasi toisen legendan





























