Uruguaylainen keskikenttäpelaaja Manuel Ugarte, 22, on tällä hetkellä siirtomarkkinoiden yksi kuumimmista pelaajista. Vääntö Sportingin pelaajasta tullaan käymään Paris Saint-Germainin ja Chelsean välillä.
Molempien seurojen on uutisoitu olevan valmiina maksamaan Ugarten sopimuksen ulosostohinta. Se on 53 miljoonaa puntaa, eli noin 61 miljoonaa euroa.
Ugarten kerrotaan liputtavan Chelsean puolesta, mutta PSG:n henkilökohtainen tarjous on vetänyt miehen mietteliääksi, ymmärrettävästi.
Portugalilaismedia Record uutisoi, että PSG tarjoaa Ugartelle 3 miljoonaa euroa enemmän palkkaa vuodessa kuin Chelsea. Sitä ei Record tosin tuo julki, millaiseen summaan Ugarten vuosipalkka tällöin nousisi.
Ugarte on pelannut Sportingissa vuodesta 2021 lähtien. Hänellä on tilillään kahdeksan ottelua maajoukkueen paidassa.
Lue myös:ManU-tähti on esittänyt ison vaatimuksen – maksaisi jopa 110 miljoonaa euroa
Lue myös:Tiukka väite: Karim Benzema tarttuu mammuttimaiseen tarjoukseen




























