AS Roman päävalmentaja Jose Mourinho on saanut tylyt terveiset Bolognalta. Roman on enää turha haikailla kokeneen hyökkääjän Marko Arnautovicin, 34, perään.

Itävallan maajoukkueessa 108 ottelua pelannut Arnautovic on hakenut tänä kesänä ulospääsyä Bolognasta. AS Roman lisäksi Arnautovicin kintereillä on ollut ainakin Inter Milano.

MAINOS - SISÄLTÖ JATKUU ALLA

Bolognan puheenjohtaja Giovanni Sartori on kuitenkin puhaltanut nyt pelin lopullisesti poikki Arnanautovicin lähdön osalta. Arnautovicin sopimus ulottuu kesään 2025.

– Arnautovic ei ole myynnissä. Hän on tärkeä joukkueellemme, Sartori julisti seuransa lehdistötilaisuudessa.

Pelaajan agentti Danijel Arnautovic käy kuumana.

– Saimme viime kesänä Valioliigasta kaksi erittäin hyvää tarjousta, mutta kunnioitimme sopimusta Bolognan kanssa. Saimme lisää tarjouksia viime kesäkuun alussa ja Bologna lupasi, että jos huippuseuran kiinnostus herää, niin he harkitsevat myyntiä, jotta Marko voisi lähteä, agentti alleviivaa Sky Sport Italialle.

Lue myös:Liverpoolin kohutilanne puhuttaa – hyökkääjälegenda: ”Aika noloa”

Lue myös:Maalipyssylle massiivinen palkankorotus – tällä liksalla kelpaa jatkaa mestarijoukkueessa

LUE MYÖS: Näkökulma: Mikko Rantaselle tyly herätys (KiekkoUutiset.fi)