Liverpoolin päävalmentaja Jürgen Klopp on kärsinyt siirtomarkkinoilla yhden takaiskun lisää. Klopp joutuu poistamaan Bayer Leverkusenin ecuadorilaistoppari Piero Hincapien nimen ostoslistaltaan.
Huuhkajien maalivahdin Lukas Hradeckyn edustama saksalaisseura on ilmoittanut Football Insiderin tietojen mukaan Liverpoolille, että Hincapie ei ole missään tapauksessa myynnissä tänä kesänä.
Parhaillaan loukkaantuneena oleva Hincapie, 21, lukeutuu Bayer Leverkusenia luotsaavan Xabi Alonson ehdottomiin avainpelaajiin.
Ecuadorin maajoukkuemiehellä on taskussaan helmikuussa solmittu, kesään 2027 ulottuva jatkosopimus Bayer Leverkusenin kanssa.
Leverkusen on käynnistänyt Bundesliiga-kauden mallikkaasti. Avauskierroksella tuli 3-2 -voitto RB Leipzigista ja lauantaina vuorostaan Borussia Mönchengladbach kaatui vieraissa 3-0.
Lue myös:Christian Pulisic on saanut Chelsean näyttämään hölmöltä
Lue myös:Arsenalin jättihankinta on fanien hampaissa – manageri moitti tuhlaajapoikia






























