The Sun-lehti uutisoi myöhään maanantaina, että Manchester Unitedin pukukopissa olisi ollut täysi rähinä päällä Old Traffordilla lauantaina Brightonille kärsityn 3-1 -tappion jälkeen. Daily Mailin mukaan ManU:n edustaja on nyt kiistänyt kohuväitteen.

The Sunin mukaan ManU:n kapteeni Bruno Fernandes olisi rähissyt Scott McTominayn kanssa. Unitedin pukukopin toisen äänekkään taisteluparin olisivat puolestaan muodostaneet Lisandro Martinez ja Victor Lindelöf.

MAINOS - SISÄLTÖ JATKUU ALLA

Lehti väitti edelleen, että ManU:n managerilla Erik ten Hagilla oli ollut suuria vaikeuksia rauhoittaa tilannetta.

Daily Mail ei kerro ManU-lähdettä nimeltä, mutta tämän olisi siis kiistänyt jyrkästi The Sunin väitteet.

– Ten Hagilla on edelleen luja ote joukkueesta, Daily Mail kirjoittaa lähteensä kertoneen.

ManU on avannut Valioliiga-kauden vaisusti. Viidestä ottelusta on koossa kaksi voittoa ja kolme tappiota.

ManU pyrkii kiillottomaan tahriintunutta kilpeään keskiviikkona, kun se käynnistää Mestarien liigan lohkovaiheen Bayern Münchenin pakeilla.

Lue myös:Real Madridin managerilla ei ole epäselvyyttä Mestarien liigan suosikista

Lue myös:Ikäviä uutisia Mestarien liigan alla: Newcastlen fania puukotettiin

LUE MYÖS: Haastattelu: Ossi Väänänen painottaa Aleksander Barkovin merkitystä – ”Isot paineet niskassa” (Siniviiva.fi)