Italian mestariksi viime kaudella yli 30 vuoden tauon jälkeen palanneessa Napolissa kuohuu moneltakin osin. Napolin mestariksi luotsanneen Luciano Spallettin paikalle tulleen Rudi Garcian uutisoidaan olevan potku-uhan alla.
Napoli on käynnistynyt Serie A-kauden alle odotusten. Partenopeilla on koossa viidestä ottelusta vasta kahdeksan pistettä. Kolmen viimeisen ottelun saldo on ainoastaan kaksi pistettä.
Lisäksi Napolin tähtihyökkääjät Victor Osimhen ja Kvicha Kvaratskhelia ovat kyseenalaistaneet näkyvästi Garcian tekemiä päätöksiä. Kemia joukkueen sisällä ei ole kunnossa.
Napolin pääpomo Aurelio De Laurentiis on antanut ranskalaisen RMV Sportin tietojen mukaan Garcialle neljä ottelua aikaa kääntää kurssi.
De Laurentiisilla on jo mahdollinen seuraaja katsottuna Garcialle. Särmikäs seurapomo on käynnistänyt alustavat neuvottelut PSG:n entisen päävalmentajan Christophe Galtierien kanssa.
Lue myös:Nyt kuohuu: tähtihyökkääjän agentti uhkaa seuraa oikeustoimilla – syynä pilkkaava video




























