Arsenalin manageri Mikel Artetalla keitti yli, kun VAT-tarkastuksen jälkeen Newcastlelta ei otettu maalia pois joukkueiden keskinäisessä ottelussa. Arteta ei kadu ottelun jälkeisiä sanojaan.

Ottelun jälkeen Arteta haukkui tuomareita ja VAR-järjestelmää häpeälliseksi ja noloksi. Arteta on saanut kommenteistaan jonkin verran kritiikkiä, mutta hän ei suostu perääntymään.

MAINOS - SISÄLTÖ JATKUU ALLA

– On minun tehtäväni seisoa teidän edessä antaa selkeä ja rehellinen arvioi mitä pelissä tapahtui. Sen minä tein.

– On minun velvollisuuteni puolustaa ja tukea pelaajiani, puolustaa ja tukea seuraani parhaalla mahdollisella tavalla. Sen aion tehdä joka kerta, Arteta totesi joukkueen tiistaisessa lehdistötilaisuudessa.

Lue myös: Huuhkajat nimetty viimeisiin EM-karsintaotteluihin – Markku Kanerva sekoittanut pakkaa

Lue myös: Saudiseurat aikovat iskeä siirtomarkkinoilla tammikuussa – ”Aiomme kartoittaa Eurooppaa”

LUE MYÖS: Haastattelu: Ossi Väänänen painottaa Aleksander Barkovin merkitystä – ”Isot paineet niskassa” (Siniviiva.fi)