Domenico Berardin haaveet ensi kesän haaveet murenivat pahaan loukkaantumiseen. Akillesjännevamma pitää hänet sivussa pitkään pelikentältä.

Berardi loukkaantui sunnuntaisessa ottelussa Hellas Veronaa vastaan. Maanantaina Sassuolo tiedotti, että hänen akillesjänteensä oli katkennut.

MAINOS - SISÄLTÖ JATKUU ALLA

Näillä näkymin häntä ei nähdä kentällä enää tämän vuoden puolella. Berardi on kärsinyt tällä kaudella aiemminkin loukkaantumisista.

Hän palasi kentille tammikuussa leikkausta vaatineen polvivamman jälkeen. Nyt edessä on jälleen pitkä huili.

Berardi oli mukana Italian maajoukkueessa edelliskisoissa syöttäen kaksi maalia. Hänen odotettiin olevan joukkueessa myös tänä vuonna.

Lue myös: Helmareiden EM-karsintalohko arvotaan tiistaina – unelmalohko vai painajainen?

Lue myös: Mestarien liiga jatkuu tällä viikolla – Bayern München tosipaikan edessä

LUE MYÖS: Analyysi: Anaheim Ducks teki luksussopimuksen – avaa mahdollisuuden dynastian rakentumiseen (Siniviiva.fi)