Bayern Münchenin päävalmentajaksi hiljattain nimetty Vincent Kompany on laittanut heti työrukkaset käsiinsä. Kompanylla on kiikarissa jo uusi vahvistus.

Bayern nimitti Kompanyn uudeksi päävalmentajakseen keskiviikkona. Kompany ei ole aikaillut alkaessaan rakentamaan joukkuettaan.

MAINOS - SISÄLTÖ JATKUU ALLA

Englantilaislähteiden mukaan belgialaisluotsi olisi ilmoittanut seurajohdolle haluavansa Arsenalin Oleksandr Zintshenkon. Kompany ja Zintshenko ovat vanhoja joukkuekavereita Manchester Citystä.

He pelasivat yhteensä kolme vuotta Cityn riveissä, joten he tuntevat hyvin toisensa. Hän on pelannut kaksi edelliskautta Arsenalissa ja sitä ennen vietti viisi kautta Cityssä.

Arsenal maksoi Zintshenkosta noin 40 minuuttia euroa eikä hänen odoteta lähtevän yhtään halvemmalla. Bayernilla on haussa tiettävästi myös AC Milanon ranskalaispelaaja Theo Hernandez.

Lue myös: Nathalie Blomqvist juoksi hirmuajan – alkoi heti puhua seuraavasta SE-ajasta: ”Voin parantaa aika reilusti”

Lue myös: Saudiseurat kahden Liverpool-tähden kintereillä

LUE MYÖS: Näkökulma: Heitetäänkö erotuomari susille? – nyt vaaditaan tiukkaa linjavetoa (FutisUutiset.fi)