West Ham on tekemässä siirtomarkkinoilla ison kaappauksen Arsenalin nenän edestä. Hammersin uutisoidaan napanneen selkeän paalupaikan väännössä EM-kisoissa loistaneesta turkkilaispuolustaja Ferdi Kadioglusta, 24.

Arsenal on tehnyt Kadioglusta tarjouksen Fenerbahcelle, joskaan sen suuruus ei ole tiedossa. Hammersin vastaava sen sijaan on.

MAINOS - SISÄLTÖ JATKUU ALLA

Saksalaistoimittaja Florian Plettenberg tietää kertoa, että West Ham on valmis maksamaan Kadioglusta sen, mitä Jose Mourinhon luotsaama turkkilaisseura vaatii, eli 35 miljoonaa euroa.

– West Hamin manageri Fabian Hürzeler todellakin haluaa hänet. 24-vuotias vasen puolustaja on nyt Brightonin tärkein tavoite ja Kadioglu haluaa uuteen seuraan, Plettenberg kirjoittaa viestipalvelu X:ssä.

Arsenal on tiettävästi vetäytynyt suosiolla taistelusta. Tykkimiesten päävalmentaja Mikel Arteta keskittyy tällä hetkellä Kadioglun sijaan ensisijaisesti keskushyökkääjän hankkimiseen.

Lue myös:Man City järjesti pilkulta jättipettymyksen ManU:lle

LUE MYÖS: Nainen pyysi yhteiskuvaan Valtteri Bottaksen – ei voi käsittää, mitä seuraavaksi tapahtui (SporttiUutiset.fi)