Kaikkien aikojen paras amerikkalaisen jalkapallon pelaajaTom Bradyon tehnyt uuden aluevaltauksen. Bradyn uusista kuvioista tiedotettiin torstaina.

Brady on ostanut osan englantilaisesta jalkapalloseurasta Birmingham Citystä. Joukkue pelaa Englannin Mestaruussarjaa eli toiseksi korkeinta sarjatasoa.

Seuran omistaa Capital Management LLC ja Brady ryhtyy heidän kanssaan nyt yhteistyöhön.

Birmigham City on perinteikäs seura. Se putosi vuonna 2011 Valioliigasta ja on siitä lähtien pelannut Championshipissä. Brady uhoaa, että hänestä voi olla seuralle vielä paljon iloa.

– Joku voi kysyä, että mitä sinä Tom englantilaisesta jalkapallosta tiedät. Voin sanoa, että opittavaa kyllä riittää, mutta tiedän jotakin voittamisesta ja se soveltuu tähän aika hyvin, Brady julisti.

Brady voitti maagisella NFL-urallaan ennätykselliset seitsemän Superbowlia. Brady viettää tänään torstaina 46-vuotissyntymäpäiväänsä.

LUE MYÖS: Zlatan teki suomalaiselle suosikkijuontajalle yllättävän palveluksen – ”Kaikki hiljenivät” (Atleetti.fi)