Entinen UFC-ottelijaFrancis Ngannouon valtavan haasteen edessä lokakuun lopulla, kun hän kohtaa Saudi-Arabian nyrkkeilyillassaTyson Furyn.
Ngannou on kamppailulajien mestari, mutta ammattilaisnyrkkeilijänä on vielä täysi noviisi.
Ngannoun haaste onkin lähes mahdoton, sillä vastaan asettuu Fury, joka ei ole vielä ammattilaisurallaan hävinnyt ainuttakaan ottelua.
Ngannou on kuitenkin tehnyt kovan peliliikkeen ja palkannut entisen ammattilaisnyrkkeilijänMike Tysoninvalmennustiimiinsä.
– Ei ole mikään salaisuus, että Ngannou on 100-prosenttisesti mukana tässä mestarien kohtaamisessa. Hänellä on yksi kova lyönti, ja kun se osuu, peli on ohi, Tyson uhosi suojattinsa puolestaSky Sportsilla.
– Hän ei ole mikään noviisi. Hän on maailmanmestari. Hän osaa kyllä kamppailla, kun kello soi, Tyson jatkoi.
Lue myös: Se oli siinä – Manchester City rysäytti 90 miljoonan euron hankinnan

































